Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Szafki warsztatowe ze sklejki

Szafki warsztatowe ze sklejki, to pomysł na zagospodarowanie odpadów, które zakupiłem za grosze jakiś czas temu.

Wykonanie:

Ostatnio w wielkim bólu wykluła się szafka na frezarkę. Zachęcony „sukcesem”, postanowiłem iść dalej tą drogą i skonstruować kolejne meble na narzędzia, przyrządy itp. Na razie nie mam żadnych szafek gdzie mógłbym schować narzędzia a mimo sprawnego odkurzacza wciąż jest pełno pyłu i wszystko się brudzi. Za niedługo czeka mnie jeszcze skuwanie podłogi i inne prace remontowe więc fajnie by było, gdybym miał wszystko pochowane i całość była łatwa do przemieszczenia z miejsca na miejsce.

Jako, że poprzednia konstrukcja się sprawdziła, to ta będzie taka sama, tylko tym razem zrobię komodę.

Wziąłem się za szuflady. Najpierw fronty a potem najgorsze – korpusy.  Jako, że sklejka, którą posiadam ma szerokość 225mm to spody robię z kawałków łączonych na „obce pióra” i wklejam w korpus szuflady. Całość dookoła przymocowana gwoździarką ;).

Dorobiłem resztę korpusów szuflad i zamocowałem fronty. Wzmocniłem też trochę konstrukcję dodając „warstwę” sklejki na boki i plecy, tak, że teraz mają ok. 30 mm grubości. Na górze skrzyni dałem kawałki sklejki, by łatwo dało się do tej konstrukcji przykręcić blat. Doszły jeszcze uchwyty i już wszystko jakoś lepiej wygląda!

Po dorobieniu blatu komoda jest gotowa. Na poniższym zdjęciu widać już dwie szafki warsztatowe. Idąc za ciosem rozpocząłem budowę szafki pod wiertarkę ale nie będę tego opisywał, bo konstrukcja jest identyczna tylko mebel węższy.