Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM
Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM
Powolutku organizuję swój warsztat oraz narzędzia a w między czasie usiłuję czasami coś stworzyć. Od dawna zabierałem się za zrobienie skrzyni na piach. Mam dosyć stromy podjazd i gdy tylko jest trochę śniegu lub gołoledź, to bez podsypania piaskiem nie ma wyjazdu. Rozpocząłem więc nowy projekt, o którym dawno temu myślałem ale nigdy nie znalazłem czasu na realizację. Teraz jest trochę luzu a do tego z odpadów laminatu zrobiłem stolik do ukośnicy, która to w tym projekcie będzie podstawowym narzędziem.
Jako stary fan Indiany Jonesa, wymyśliłem sobie, że skrzynia będzie wyglądać tak jak skrzynia transportowa na Arkę Przymierza z „Poszukiwaczy zaginionej Arki”. Nie było łatwo znaleźć jakichś sensownych danych na temat tego rekwizytu. Na początku były screeny z filmu.
Później wyszperałem gdzieś, że oryginalny front miał 1360 mm x 930 mm. Dla moich potrzeb byłoby to trochę za duże więc pomniejszyłem całość o jakieś 25%.
I tak najpierw powstał bok.
Wewnętrzne poszycie to deski boazeryjne z LM a wzmocnienia zewnętrzne pochodzą z rozebranych palet. Kolejny element to front.
Właściwie front i plecy są takie same. Boki w oryginale się różnią, ponieważ jest to skrzynia z wsuwanym wiekiem. Ja moją muszę mieć otwieraną więc boki też będą takie same a wieko trochę musi być przerobione.
I jeszcze jedna rzecz. W latach 30 dwudziestego wieku chyba nie używano wkrętów więc postanowiłem, że wszystko zbiję gwoździami.
Jako, że to kopia rekwizytu, to nie mogło zabraknąć emblematu „Eigentum der deutschen Wehrmacht”. Wykonałem go rysując grafikę w Illustratorze i przenosząc na skrzynię namoczone w acetonie kartki.
Żeby nie kusić losu ani jakichś nawiedzonych ludzi, którzy nie kojarzą co to jest za rekwizyt wymyśliłem, że będzie odwzorowywał scenę gdy symbol swastyki z orzełkiem się wypalił, na transportującym skrzynię statku.
Wieko z wyglądu jest podobne do oryginału ale z tyłu posiada 3 zawiasy a z przodu delikatny występ (uchwyt).
Mimo tego, że zabrakło mi okuć na drągi oraz lin konopnych do przenoszenia tej skrzyni, po pomalowaniu bezbarwnym lakierem wyniosłem ją na zewnątrz. Niestety zajmowała mi prawie cały stół montażowy
Model można pobrać tutaj: Skrzynia Indy
lub na 3D Warehouse.