Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Lampy na trójnogu

W mieszkaniu dalej jest ciemno, więc musiałem wymyślić kolejne lampy. Podpatrzyłem w sieci kilka ciekawych rozwiązań i tak powstała elegancka lampa z abażurem, stojąca na trójnożnej podstawie, stylizowana na lata 50-te.

W mieszkaniu dalej jest ciemno, więc musiałem wymyślić kolejne lampy. Podpatrzyłem w sieci kilka ciekawych rozwiązań i tak powstała elegancka lampa z abażurem, stojąca na trójnożnej podstawie, stylizowana na lata 50-te. Chciałem by komponowała się z dowolnie umeblowanym wnętrzem, dlatego postawiłem na proste kształty i stonowaną kolorystykę.[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nogi zabezpieczone są kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru lub też bejcy i lakieru. Przewód poprowadziłem przez otwór jednej z nóg, tak by w razie zahaczenia o niego stopą nie wyrwać go z oprawki.

Pierwsza wersja lampy posiadała oprawkę z wyłącznikiem na sznurku. Niestety dostępna u nas oprawa tego typu zrobiona jest z szorstkiej ceramiki, co powoduje szybkie przecieranie się sznureczka. Nie da się tego za bardzo naprawić i trzeba wymieniać całą oprawkę. Z tego powodu zdecydowałem się na zwykły włącznik na przewodzie.

Nogi skręcone są z oprawką i abażurem za pomocą specjalnie zaprojektowanego elementu z grubej stali. Po odpowiednim wygięciu, element ten nadaje właściwy kąt nachylenia nóg. Co najważniejsze, dzięki trójnożnej podstawie, lampa się nie chwieje nawet gdy jedna lub dwie z nóg stoją wyżej np. na dywanie.

Założyłem, że lampa będzie mogła mieć nogi w naturalnej barwie sosny, bądź też bejcowane na dąb lub orzech, co w połączeniu z dwoma kolorami abażurów daje sześć możliwych rozwiązań kolorystycznych.

[/vc_column_text][thb_gap height=”40″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Podoba się?[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][add_to_cart id=”601″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]